SVJETSKO PRIZNANJE ZA KVALITETU NASTAVE FRANCUSKOGA JEZIKA U IV. GIMNAZIJI

Oznaka izvrsnosti Label FrancÉducation za
dvojezični hrvatsko-francuski program

2. svibnja 2017. u našoj školi je održana velika svečanost na kojoj je veleposlanik Republike Francuske gospodin Philippe Meunier u ime francuskog ministra vanjskih poslova i međunarodnog razvoja, našoj školi dodijelio ploču Label FrancÉducation, oznaku izvrsnosti za kvalitetu dvojezičnog programa na francuskom jeziku. Ovim činom je naša škola i službeno ušla u mrežu najboljih škola na svijetu za učenje francuskog jezika.

Na prigodnoj svečanosti sudjelovali su brojni gosti i uzvanici, a među ostalim i veleposlanica Kraljevine Maroko u Republici Hrvatskoj, gospođa Nour El Houda Marrakcki te gospodin François Lambert, ravnatelj naše partnerske škole Lycée Charles-François Lebrun iz grada Coutances iz Normandije, naše partnerske škole s kojoj ostvarujemo brojne projekte.

U prigodnim govorima francuski veleposlanik i naš ravnatelj spomenuli su brojne uspjehe te projekte i međunarodne razmjene i partnerstva u kojima je sudjelovala naša škola, čime je zaslužila ovo vrijedno priznanje.

Nakon svečanosti i kratkog programa kojeg su pripremili naši učenici i nastavnici gosti su se u holu škole uz domjenak i druženje detaljnije upoznali s projektima nastave francuskog jezika učenika IV. gimnazije te su pogledali izložbu radova naših učenika pod nazivom:  „Naivno slikarstvo: od Henria Rousseau do Ivana Rabuzina“, projekt kojeg smo realizirali u suradnji s Hrvatskim Muzejom naivene umjetnosti u Zagrebu.

Spomenka Šabić, prof.

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 9. 5. 2017.

« Ožujak 2024 »