PROSLAVA 20. OBLJETNICE NASTAVE ZA NJEMAČKU JEZIČNU DIPLOMU

23. svibnja 2019. jedanaestero učenica i učenika Četvrte gimnazije i ja uputili smo se na proslavu 20. jubileja Nastave za njemačku jezičnu diplomu (DSD) na koju je naša škola bila pozvana kao jedna od samo četiri škole u cijeloj Hrvatskoj, koje su davne 1999. godine dodale nastavu DSD-a na popis svojih fakultativnih predmeta. Zahvaljujući inicijativi tadašnje profesorice njemačkog Nade Petrović i tadašnje ravnateljice Dubravke Kozine i njihovoj suradnji s predstavnicima SR Njemačke, svojim smo učenicima dali šansu da besplatno polažu ovaj međunarodno priznati ispit i poboljšaju uvjete svog budućeg studija i zaposlenja.

Po dolasku u Varaždin bili smo srdačno primljeni; učenici su zajedno sa mnom predstavili našu gimnaziju kratkom prezentacijom i filmom, kojeg su marljivo snimali nekoliko tjedana i za to su bili nagrađeni lijepim pljeskom. Nakon toga su krenuli u upoznavanje Varaždina kroz šetnju i interaktivnu igru na kojoj su naša učenica Sandra Krejčir i njezina učenica-domaćin osvojile prvo mjesto iz poznavanja tog lijepog grada.

Navečer smo svi zajedno nazočili priredbi na kojoj je zaplesala naša Iva Divjanović, i pritom oduševila prisutne, a naši su bivši učenici - alumni koji pripadaju prvoj generaciji koja je upisala DSD program 1999., Ana Nemec i Ermin Preljević, sudjelovali u diskusiji te nam ispričali o pozitivnom utjecaju koji su DSD i nastava njemačkog pod vodstvom profesorice Nade Petrović imali na njihov život i njihove vrlo uspješne karijere.

Učenice i učenici su večer proveli u obiteljima domaćina, a u petak, 24. svibnja, sudjelovali su na kreativno-jezičnim radionicama pod vodstvom profesora njemačkog jezika iz Zagreba i Varaždina. Moja radionica se zvala „ Kreatives Schreiben“ („ Kreativno pisanje“) i na njoj su učenici dobili različite poticaje za pisanje neobičnih kratkih priča koje smo kasnije čitali u auditoriju.

U Zagreb smo se vratili popodne istoga dana. Bili smo umorni, ali zadovoljni jer je je to bilo lijepo iskustvo i čast nam je da smo bili dio te priče.

Do idućeg jubileja lijepi pozdrav,

Silvija Baltić Ban, prof.

Maria, 3.c: "Jako mi se svidjelo u Varaždinu. To je lijep i šaren grad. Škola u kojoj smo pohađali program je jako velika. Njihovi učenici i profesori su nas vrlo srdačno primili. Moja obitelj domaćina me primila vrlo ljubazno i prijateljski. Program je bio interesantan, sudjelovali smo na raznim radionicama. Jako lijepo iskustvo."

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 28. 6. 2019.

« Ožujak 2024 »