Izlet u Italiju (Gardaland - Verona 2019.)

Dana 19. i 20. listopada 2019. razredni odjeli 2.a, 2.b, 2.c i 2.e krenuli su na svoj prvi dvodnevni izlet.

Sastali smo se u subotu ujutro, u satima kada je čitav grad još uvijek spavao. Pred školom su nas dočekala dva autobusa, čista i spremna za put, a zahvaljujući predanim razrednicima krenuli smo točno u 5:00 sati.

Tijekom višesatnog putovanja, većina je učenika nadoknađivalo svoj nedostatak sna. Nakon nekoliko stanki u vjetrovitoj Sloveniji i Italiji, stigli smo na ulaz u Veronu, grad Romea i Julije. Unatoč sivim oblacima i kiši, krenuli smo u razgledavanje grada. Obišli smo glavne dijelove grada; centar i glavni trg, Julijinu kuću (u koju su učenici mogli ići u danom slobodnom vremenu), Castelvecchio i most koji ga povezuje s drugom stranom rijeke Adige te druge manje trgove. Dva sata slobodnoga vremena svatko je iskoristio na drukčiji način. Neki kao priliku za shopping u dućanima poput Sephore ili pak u suvenirnicama, drugi su nastavili istraživati kamene ulice Verone dok su treći odlučili kušati poznatu talijansku kuhinju.

Subotnje je poslijepodne u Veroni brzo proletjelo, a nakon razgleda uputili smo se prema autobusu koji nas je odveo do hotela - baš na vrijeme za večeru. Večera se nikome nije baš naročito svidjela - bez obzira na lasagne i pire krumpir, učenike (a ni profesore) nije se dojmio zvuk muha koje oblijetaju stolove. Nakon večere, uputili smo se u svoje apartmane i proveli narednih nekoliko sati odmarajući se. Hotelske sobe, odnosno apartmani, bili su čisti i uredni, minimalistički uređeni i dobro održavani, izuzev muha i smrdljivih martina koji su se raširili po zidovima i zavjesama. To je, nažalost, cijena koju smo morali platiti za hotel u prirodi, tek pet minuta udaljenosti od Gardalanda.

Nedjeljni doručak bio je izuzetno bolji od subotnje večere. Još pospani, razredi su se uputili u Gardaland u 9 ujutro. Malo je reći da ih je Gardaland jako brzo razbudio.

Dan je uglavnom proveden na ludim (za hrabre) i onim manje ludim (za manje hrabre) vožnjama, raznim igrama na kojima su se osvajali plišanci te dobroj hrani gardalandskih restorana. Svi su se na kraju dana vratili u jednom komadu, a povratak kući savršena je prilika za odmor nakon dugog dana punog zabave. U Zagreb smo stigli oko ponoći, a sreća nam se nasmiješila kada nas je dočekala vijest o štrajku u ponedjeljak zbog dodatnog vremena za naspavati se.

Lorena Marić, 2.a

objavio: Jelena Dolenec   datum: 6. 12. 2019.