Delegacija iz Baden Würtenberga posjetila je IV. gimnaziju

Delegation aus Baden-Württemberg zu Besuch am IV. Gymnasium

11. travnja ove godine našu je školu posjetila delegacija iz Baden Württemberga koju su vodili državna tajnica u baden-württenmberškom državnom ministarstvu, gospođa Therese Schopper i gospodin Werner Schempp. Gostima iz Njemačke, koji su toga dana nazočili i 9. sjednici Mješovite komisije Republike Hrvatske i Baden Württemberga u MVEP-u, priključili su se  gospodin Arne Hartig, referent za kulturu iz Njemačkog veleposlanstva u Zagrebu,  gospodin dr. Ulrich Dronske, stručni savjetnik i koordinator programa za Njemačku jezičnu diplomu I i II u Hrvatskoj (DSD I i DSD II), predstavnice Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport.

Goste su dočekali gospodin ravnatelj Boris Štimac, organizatorica posjeta na IV. gimnaziji, gospođa Katharina Wolff, nastavnica u DSD II programu, Nada Petrović, profesorica njemačkoga jezika u dvojezičnom programu, Boris Čolić profesor njemačkoga jezika  i profesor povijesti u dvojezičnom programu na njemačkome jeziku kao i predstavnici učenika koji pohađaju dvojezičnu hrvatsko – njemačku nastavu i nastavu za polaganje Njemačke jezične diplome II (DSD II).

Nakon srdačne dobrodošlice, koju su gostima uputili gospodin ravnatelj Boris Štimac i gospođa Katharina Wolff, učenici su predstavili našu školu: prvu DSD gimnaziju u Zagrebu, PASCH- školu, jedinu hrvatsku gimnaziju koja nudi dvojezični program  na njemačkom, francuskom i engleskom jeziku.

Posebnu je pozornost svih nazočnih privukla jedna od najboljih ovogodišnjih PP-prezentacija na DSD II usmenom ispitu. U ugodnom neformalnom druženju s gostima učenici su pokazali svoje izvrsne jezične i komunikacijske kompetencije kao i vrhunska višegodišnja postignuća i priznanja na njemačkom jeziku osvojena na brojnim međunarodnim natjecanjima i projektima kao i na onima koji su održani u Hrvatskoj.

Nada Petrović, prof.

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 15. 5. 2017.