Želiš studirati u SAD-u? Dođi na EducationUSA sajam!

EducationUSA sajam visokog obrazovanja po treći puta u Zagrebu
Američki koledži i sveučilišta predstavit će se hrvatskim učenicima i studentima

U utorak, 5. travnja 2016. od 16 do 19 sati održat će se treći EducationUSA sajam visokog obrazovanja u hotelu Westin, Izidora Kršnjavoga 1, u Zagrebu. Na sajmu će se predstaviti 11 visokih učilišta iz 8 američkih saveznih država te američka sveučilišta sa sjedištem u 3 europske zemlje.  Povodom EducationUSA sajma američki koledži i sveučilišta predstavit će se učenicima IV. gimnazije u srijedu 6. travnja od 9:00 do 11:30 sati u auli škole.

Na sajmu će izlagati velika javna sveučilišta poput Univeristy of Arizona, koje se svrstava među 100 najboljih sveučilišta u svijetu*, ali i privatna visoka učilišta poput Rochester Institute of Technology (RIT) s kampusima u Zagrebu i Dubrovniku. Sajam u Zagrebu organizira Institut za razvoj obrazovanja (IRO) kao dio međunarodne obrazovne turneje američkih sveučilišta koja će posjetiti 7 glavnih gradova Jugoistočne Europe.

Više informacija dostupno je na internetskoj stranici www.iro.hr  i Facebook stranici EducationUSA Croatia https://www.facebook.com/EducationUSA.Croatia.

EducationUSA sajam visokog obrazovanja jedinstven je događaj u Hrvatskoj na kojem se učenici i studenti mogu informirati o studijskim programima i stipendijama za studij u SAD-u izravno od predstavnika američkih visokih učilišta. Također, obrazovne savjetnice EducationUSA mreže i stipendisti prestižnog američkog programa stipendiranja Fulbright posjetiteljima će pružati korisne savjete o izboru, financijskoj potpori i prijavi za studij u SAD-u.

Na EducationUSA sajmu predstavit će se: Bentley University Graduate School of Business, Central Penn College, Fairleigh Dickinson University, Minerva Schools at KGI, Rochester Institute of Technology - RIT Croatia, Savannah College of Art and Design (SCAD), Shoreline Community College, St. John's University, The University of Arizona, Webster University i West Virginia University.

Želiš studirati u SAD-u? Dođi na EducationUSA sajam!

*Izvor: Academic Ranking of World Universities 2015: http://www.shanghairanking.com/ARWU2015.html

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 29. 3. 2016.

« Svibanj 2024 »